Tranzitní horoskop

Nativ - Den narození
Čas
:
Město


Tranzity - ke dni
Čas
:
Město

Systém domů

Výklad tranzitních planet v nativních domech
Autorkou výkladů je Pavella (Vesmírná astrologie)Tranzitní Jupiter v nativním 1.domě
Jupiter, planeta „velkého štěstí“, tranzitující I. domem nativního horoskopu je začátkem významného cyklu zrání vaší osobnosti a vašeho životního růstu. Jupiter bude mít příznivý vliv na vaši osobnost. Pravděpodobně za sebou zanecháte dětinské postoje a předsudky, jež mohou pocházet z vašeho dětství, ale i omezené obavy, které neodpovídají pochopení světa, jemuž čelíte právě nyní. Budete přístupni vyšším inspiracím a nejspíše nyní budete hledat odpovědi na „velké otázky“ lidské existence. Budete vyzařovat optimismem a vzrůstajícím sebevědomím se schopností inspirovat druhé. Sám se můžete nyní vrhat do života s velkým nadšením. Budete toužit po nových horizontech s dosažením nejvzdálenějších cílů. Pravděpodobně nyní k sobě přitahujete různé lidi a zdroje, kteří obohatí váš duchovní rozměr. Toto období by pro vás mělo být v podstatě šťastné a úspěšné. Společenskost, nové poznatky a zážitky, vhodné pro učení se, osobní výhody a vliv, zvýšené sebevědomí. Při disharmonické aspektaci můžete být příliš pohodlný, bez ochoty překonávat úsilí a překážky a můžete se příliš spoléhat na druhé. Protože Jupiter má sklon k neustálé expanzi a růstu, nejsou vyloučeny problémy s váhou.

Tranzitní Saturn v nativním 2.domě
Tranzit Saturna II. domem je období, kdy si ujasníte, co je pro vás opravdu důležité a čeho si skutečně ceníte, a to jak v oblasti materiální, tak v oblasti psychologické, duchovních a morálních hodnot. Nyní máte před sebou úkol přebudovat svůj hodnotový systém na vnitřní rovině. Pokud si nebudete vědomi svých vnitřních hodnot, váš majetek může pro vás znamenat mnohem víc starostí, protože nebude odpovídat vaší přirozenosti. Můžete být nyní se svými hmotnými poměry nespokojeni a cítit se chudí. Ale to pramení z rozporu mezi tím, co si myslíte, že byste měli mít, a tím, co opravdu chcete. Možná nakonec zjistíte, že vlastnit majetek znamená větší tíhu, než jste ochotni nést a omezení osobní svobody. Bezpečně se budete cítit, když budete mít pod kontrolou nitky vedoucí z vaší peněženky a začnete obezřetněji zacházet s penězi. Při disharmonické aspektaci narazíte na zábrany a omezování a mohou vás potkat zkoušky v oblasti majetku, peněz, hodnot a zdrojů. Proto pozor na finanční lehkomyslnost či nebezpečné spekulace. Nyní se vám bohatě vyplatí rozvážné plánování se svými zdroji, vytrvalost a trpělivost při jejich získávání.

Tranzitní Uran v nativním 5.domě
S tranzitem Urana V. domem vás čeká vzrušující období vašeho života. Budou vás lákat nové zážitky, bláznivé změny, především svoboda a vlastní pravidla hry v životě a i ve hrách lásky. Vaše vystupování a umělecký projev bude více originální a spontánní a můžete se vyhýbat rutině a závazkům všeho druhu. Pravděpodobně nyní budete mít mnoho příležitostí k milostným a erotickým zážitkům a jste-li v trvalém svazku, může pro vás nyní být obtížné zachovat věrnost. Avšak takové vztahy většinou nemívají dlouhého trvání. Při příznivé aspektaci můžete prožívat něco nového a povzbuzujícího s vlastními dětmi, v opačném případě mohou vaše děti začít vzdorovat nebo rebelovat nebo vám připraví jiné nesnáze. Umělci mohou očekávat nové podněty pro svou práci, obecně není vyloučen zájem o nové technologie či zahájení podnikání.

Tranzitní Neptun v nativním 4.domě
Tranzit Neptuna IV. domem bude pravděpodobně spojeno se vzpomínkami na šťastné dětství a můžete trávit mnoho času sněním o návratu do tohoto blaženého stavu, který tak ostře kontrastuje s šedivou realitou dospělého věku. Můžete nyní doslova splynout s rodinným prostředím a nemusí se vám nyní dařit se individuálně vyhranit. Vaše rodina může žít ve svém vlastním světě a nenecháte si jen tak někým narušit panující pohodu. Možná si teď začnete vytvářet ideální představu o vysněném domově a budete se snažit o co nejhezčí domov. Pokud jsou ale vaše představy příliš idealizované, mohou být nedosažitelné. Nepříznivá aspektace může znamenat i nějakou rodinnou krizi, nutnost opustit domov či dokonce rodnou zemi. Nebezpečím se může stát ztráta vlastní identity a svobody. Pravděpodobně budete nuceni přinášet nějaké oběti v domovské sféře a není vyloučena nutná péče o někoho blízkého. Tento tranzit se může stát zdrojem zmatků, obtížné komunikace s rodiči, kdy rodič může narušit váš pocit pohodlí a jistoty, případně můžete pozvolna rozvazovat svazky s okolním světem a tiše odejít do ústraní.

Tranzitní Pluto v nativním 2.domě
S tranzitem Pluta II. domem projdou hlubokou proměnou vaše hodnoty. Pluto vás provede změnou vašeho postoje k penězům k nalezení vnitřního bohatství, a to často působením finančních krizí nebo závislostí na penězích a majetku. Nepříjemnou stránkou těchto změn je často omezení příjmů, kdy si budete muset vystačit jen s nepatrným rozpočtem nebo budete nuceni změnit zdroj svých příjmů. Pluto vás také může nutit utrácet nebo šetřit. Při disharmonické aspektaci není vyloučena chorobná honba za penězi, majetnickost či chamtivost a velká touha po kontrole v hmotných záležitostech. V takovém případě není vyloučen bankrot, vytunelování nebo ztráta majetku, kdy se budete muset očistit a začít nanovo, nebo také můžete vše hodit za hlavu a začít žít prostý život.
Tranzitní horoskop
Posunout tranzity v čase:

x
Tranzity

20.4.2018
22:09h

Planeta
Nativní
Tranzitní
SlunceSlunce:
Kozoroh
13°08’
Býk
0°41’
LunaLuna:
Ryby
25°57’
Rak
3°23’
MerkurMerkur:
Střelec
23°15’
Beran
6°00’
VenušeVenuše:
Štír
27°07’
Býk
25°18’
MarsMars:
Kozoroh
17°06’
Kozoroh
18°31’
JupiterJupiter:
Lev
6°39’
Štír
20°34’
SaturnSaturn:
Panna
13°50’
Kozoroh
9°08’
UranUran:
Štír
19°50’
Beran
28°36’
NeptunNeptun:
Střelec
18°56’
Ryby
15°34’
PlutoPluto:
Váhy
19°07’
Kozoroh
21°17’
S.UzelS.Uzel:
Panna
21°03’
Lev
11°04’
Černá LunaLilith:
Lev
9°17’
Kozoroh
18°05’
CheirónCheirón:
Býk
5°06’
Beran
0°11’
Domy:
Nativní
Tranzitní
1. ASC:
Štír
19°34’
Štír
24°58’
4. IC:
Ryby
7°43’
Ryby
15°45’
7. DSC:
Býk
19°34’
Býk
24°58’
10. MC:
Panna
7°43’
Panna
15°45’


Další postavení planet
Planety v nativních domech
 
Nativní planeta
Tranzitní planeta
SlunceSlunce:
 
2
 
5
LunaLuna:
 
4
 
8
MerkurMerkur:
 
2
 
4
VenušeVenuše:
 
1
 
7
MarsMars:
 
2
 
2
JupiterJupiter:
 
9
 
1
SaturnSaturn:
 
10
 
2
UranUran:
 
1
 
5
NeptunNeptun:
 
1
 
4
PlutoPluto:
 
11
 
2
S.UzelS.Uzel:
 
10
 
9
Černá LunaLilith:
 
9
 
2
CheirónCheirón:
 
6
 
4

Midpoint:
Nativní
Tranzitní
ASC/MC:
Váhy
13°38’
Váhy
20°22’
Slun./Luna:
Vodnář
19°32’
Blíženci
2°02’


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Úplněk ve Lev Lvu
ukázat kalendář »