Tranzitní horoskop

Nativ - Den narození
Čas
:
Město


Tranzity - ke dni
Čas
:
Město

Systém domů

Výklad tranzitních planet v nativních domech
Autorkou výkladů je Pavella (Vesmírná astrologie)Tranzitní Jupiter v nativním 1.domě
Jupiter, planeta „velkého štěstí“, tranzitující I. domem nativního horoskopu je začátkem významného cyklu zrání vaší osobnosti a vašeho životního růstu. Jupiter bude mít příznivý vliv na vaši osobnost. Pravděpodobně za sebou zanecháte dětinské postoje a předsudky, jež mohou pocházet z vašeho dětství, ale i omezené obavy, které neodpovídají pochopení světa, jemuž čelíte právě nyní. Budete přístupni vyšším inspiracím a nejspíše nyní budete hledat odpovědi na „velké otázky“ lidské existence. Budete vyzařovat optimismem a vzrůstajícím sebevědomím se schopností inspirovat druhé. Sám se můžete nyní vrhat do života s velkým nadšením. Budete toužit po nových horizontech s dosažením nejvzdálenějších cílů. Pravděpodobně nyní k sobě přitahujete různé lidi a zdroje, kteří obohatí váš duchovní rozměr. Toto období by pro vás mělo být v podstatě šťastné a úspěšné. Společenskost, nové poznatky a zážitky, vhodné pro učení se, osobní výhody a vliv, zvýšené sebevědomí. Při disharmonické aspektaci můžete být příliš pohodlný, bez ochoty překonávat úsilí a překážky a můžete se příliš spoléhat na druhé. Protože Jupiter má sklon k neustálé expanzi a růstu, nejsou vyloučeny problémy s váhou.

Tranzitní Saturn v nativním 2.domě
Tranzit Saturna II. domem je období, kdy si ujasníte, co je pro vás opravdu důležité a čeho si skutečně ceníte, a to jak v oblasti materiální, tak v oblasti psychologické, duchovních a morálních hodnot. Nyní máte před sebou úkol přebudovat svůj hodnotový systém na vnitřní rovině. Pokud si nebudete vědomi svých vnitřních hodnot, váš majetek může pro vás znamenat mnohem víc starostí, protože nebude odpovídat vaší přirozenosti. Můžete být nyní se svými hmotnými poměry nespokojeni a cítit se chudí. Ale to pramení z rozporu mezi tím, co si myslíte, že byste měli mít, a tím, co opravdu chcete. Možná nakonec zjistíte, že vlastnit majetek znamená větší tíhu, než jste ochotni nést a omezení osobní svobody. Bezpečně se budete cítit, když budete mít pod kontrolou nitky vedoucí z vaší peněženky a začnete obezřetněji zacházet s penězi. Při disharmonické aspektaci narazíte na zábrany a omezování a mohou vás potkat zkoušky v oblasti majetku, peněz, hodnot a zdrojů. Proto pozor na finanční lehkomyslnost či nebezpečné spekulace. Nyní se vám bohatě vyplatí rozvážné plánování se svými zdroji, vytrvalost a trpělivost při jejich získávání.

Tranzitní Uran v nativním 6.domě
K běžným projevům tranzitu Urana VI. domem patří změna postavení nebo zaměstnání, či různá přeskupení na pracovišti, které vám přinese více svobody a rozvine více vaší originalitu. Tento tranzit může být jen obecná vzpoura vůči povinnostem a závazkům, které vás zatěžují a zrovna vás moc nebude těšit to, co musíte dělat. V krajním případě můžete se svou prací náhle praštit nebo můžete být vyzván, abyste odešel. Někdy tento tranzit znamená nutnost naučit se nějakou novou technologii v souvislosti s vaší prací. Pokud neprovedete potřebné změny vědomě, může vás k tomu přinutit vaše tělo nějakou nemocí či operací. Nyní vás může začít přitahovat alternativní strava nebo medicína, přehnaná péče o tělo či poněkud překompenzovaná duševní hygiena.

Tranzitní Neptun v nativním 4.domě
Tranzit Neptuna IV. domem bude pravděpodobně spojeno se vzpomínkami na šťastné dětství a můžete trávit mnoho času sněním o návratu do tohoto blaženého stavu, který tak ostře kontrastuje s šedivou realitou dospělého věku. Můžete nyní doslova splynout s rodinným prostředím a nemusí se vám nyní dařit se individuálně vyhranit. Vaše rodina může žít ve svém vlastním světě a nenecháte si jen tak někým narušit panující pohodu. Možná si teď začnete vytvářet ideální představu o vysněném domově a budete se snažit o co nejhezčí domov. Pokud jsou ale vaše představy příliš idealizované, mohou být nedosažitelné. Nepříznivá aspektace může znamenat i nějakou rodinnou krizi, nutnost opustit domov či dokonce rodnou zemi. Nebezpečím se může stát ztráta vlastní identity a svobody. Pravděpodobně budete nuceni přinášet nějaké oběti v domovské sféře a není vyloučena nutná péče o někoho blízkého. Tento tranzit se může stát zdrojem zmatků, obtížné komunikace s rodiči, kdy rodič může narušit váš pocit pohodlí a jistoty, případně můžete pozvolna rozvazovat svazky s okolním světem a tiše odejít do ústraní.

Tranzitní Pluto v nativním 3.domě
Tranzit Pluta III. domem vám nyní může poskytnout neuvěřitelnou hloubku myšlení a nic pro vás nyní nebude jen tak samo sebou. Vaše hluboké a pronikavé myšlení, zkoumavý duch, bude chtít přijít na kloub kdejakému problému, překročit běžné hranice mimosmyslového poznání. Můžete mít nyní zájem o tabu témata, výzkumné studie, psychologii, okultismus či hluboká studia, která vám mohou dát pocit převahy nad ostatními. Vaše každodenní kontakty a komunikace dostanou hlubší zabarvení a na větším významu, které nejspíše budete muset přehodnotit, stejně jako vaše názory. Může se ale také vynořit psychické napětí, které bylo doteď utlačováno a nebude pro vás snadné dál skrývat různé problémy. Povrchní odpovědi na vaše otázky vám nyní nebudou stačit. Změna prostředí a krátké cesty mohou ve vašem životě vyvolat významné změny s dalekosáhlými následky. Při disharmonické aspektaci můžete sílu této planety použít zákeřným způsobem, kdy můžete mít příliš ostrý jazyk, mít špatnou náladu, nutkavé představy, destruktivní myšlenky, či můžete skrývat, co si doopravdy myslíte. Můžete bezpodmínečně prosazovat své názory, mít utkvělé představy, chorobnou potřebu mluvit, potíže s učením či problematický vztah se sourozenci zabarvený soupeřivostí, podprahovými sexuálními sklony a intrikami.
Tranzitní horoskop
Posunout tranzity v čase:

x
Tranzity

19.1.2018
10:15h

Planeta
Nativní
Tranzitní
SlunceSlunce:
Panna
13°15’
Kozoroh
29°14’
LunaLuna:
Vodnář
24°20’
Vodnář
24°20’
MerkurMerkur:
Panna
28°03’
Kozoroh
11°25’
VenušeVenuše:
Panna
17°07’
Vodnář
1°39’
MarsMars:
Panna
9°16’
Štír
25°35’
JupiterJupiter:
Beran
29°13’
Štír
19°44’
SaturnSaturn:
Střelec
14°47’
Kozoroh
3°29’
UranUran:
Střelec
22°43’
Beran
24°41’
NeptunNeptun:
Kozoroh
5°15’
Ryby
12°22’
PlutoPluto:
Štír
7°50’
Kozoroh
19°24’
S.UzelS.Uzel:
Beran
3°20’
Lev
15°55’
Černá LunaLilith:
Lev
2°07’
Kozoroh
7°55’
CheirónCheirón:
Blíženci
28°12’
Ryby
25°13’
Domy:
Nativní
Tranzitní
1. ASC:
Štír
7°36’
Beran
6°01’
4. IC:
Vodnář
20°14’
Rak
2°27’
7. DSC:
Býk
7°36’
Váhy
6°01’
10. MC:
Lev
20°14’
Kozoroh
2°27’


Další postavení planet
Planety v nativních domech
 
Nativní planeta
Tranzitní planeta
SlunceSlunce:
 
10
 
3
LunaLuna:
 
4
 
4
MerkurMerkur:
 
11
 
2
VenušeVenuše:
 
10
 
3
MarsMars:
 
10
 
1
JupiterJupiter:
 
6
 
1
SaturnSaturn:
 
2
 
2
UranUran:
 
2
 
6
NeptunNeptun:
 
2
 
4
PlutoPluto:
 
1
 
3
S.UzelS.Uzel:
 
5
 
9
Černá LunaLilith:
 
9
 
2
CheirónCheirón:
 
8
 
5

Midpoint:
Nativní
Tranzitní
ASC/MC:
Panna
28°55’
Vodnář
19°14’
Slun./Luna:
Střelec
3°48’
Vodnář
11°47’


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »