Tranzitní horoskop

Nativ - Den narození
Čas
:
Město


Tranzity - ke dni
Čas
:
Město

Systém domů

Výklad tranzitních planet v nativních domech
Autorkou výkladů je Pavella (Vesmírná astrologie)Tranzitní Jupiter v nativním 2.domě
Tranzit Jupitera II. domem způsobuje zvýšenou touhu vlastnit a tato motivace může být tak silná, že opravdu většinou přináší úspěch v materiálním ohledu. Problém však může nastat s tím, že to co jste rychle nabyli, můžete i rychle pozbýt. Jupiter je totiž planeta štědrosti a při nepříznivé aspektaci vede k rozhazovačnosti a k neuváženým investicím. Váš pocit bezpečí bude nyní podmíněn materiálním bohatstvím. Jste-li však více duchovnípovahy, pak bezpečí a bohatství budete nacházet ve své víře, ideálech a filozofických znalostech. Můžete také nyní podporovat finančně nebo duchovně jiné, případně získávat takovou podporu od druhých. Finanční prostředky takto získané, je nyní velmi výhodné investovat do duchovního rozvoje sebe i druhých, tedy můžete se stát sponzorem nebo mecenášem například pomocí zakládání různých nadací, fondů či systému výuky duchovních disciplín. V případě disharmonické aspektace však pozor, abyste za rouškou dobročinnosti a sponzorování neskrývali potřebu svého veřejného zviditelnění. Hrozí i ztráty majetku, marnotratnost, přehnaná touha po blahobytu, nečestné výdělky. Pocit vlastní hodnoty nyní získáte pomocí vyššího vzdělání, rozmnožováním majetku a finančním zajištěním. Vašim úkolem je nyní porozumět tomu, jak zacházíte se svými zdroji a zjistit, co opravdu musíte mít. Je zde šance, že opravdu dostanete víc toho, co chcete, pokud své cíle naplánujete moudře. Při dobré aspektaci jde o období vhodné pro finanční investice nebo k nakupování různých předmětů do osobního vlastnictví.

Tranzitní Saturn v nativním 3.domě
Tranzit Saturna III. domem je výzvou rozvinout své potencionální schopnosti důsledného a systematického myšlení, pěstovat umění komunikace, naslouchání druhým a objevit potěšení, které plyne z toho, že se naučíte něčemu novému prostřednictvím komunikace verbální i neverbální, prostřednictvím studia, manuální činnosti a vůbec pomocí rozvoje vlastní bytosti. Tento tranzit vede k obavám toho, že budete považováni za hlupáky a předem můžete očekávat posměch. Ve stylu komunikace můžete být nyní příliš pedantští a mít pregnantní styl vyjadřování nebo komunikace. Ale důvodem jsou většinou obavy z nepochopení. Při harmonické aspektaci Saturn prohloubí váš intelekt. Při disharmonické aspektaci můžete vnímat obavy ze spontánní komunikace, školu či studium jako trest, které raději přerušíte a očekávat postihy již za to, že otevřete ústa. Sourozenci se mohou stát skutečným břemenem nebo omezením a cesty nemusí být příznivé. Zabývejte se jen tím, co je, ne tím, co by mělo být a pozměňte své představy nebo požadavky tak, aby to lépe odpovídalo vašemu potenciálu.

Tranzitní Uran v nativním 6.domě
K běžným projevům tranzitu Urana VI. domem patří změna postavení nebo zaměstnání, či různá přeskupení na pracovišti, které vám přinese více svobody a rozvine více vaší originalitu. Tento tranzit může být jen obecná vzpoura vůči povinnostem a závazkům, které vás zatěžují a zrovna vás moc nebude těšit to, co musíte dělat. V krajním případě můžete se svou prací náhle praštit nebo můžete být vyzván, abyste odešel. Někdy tento tranzit znamená nutnost naučit se nějakou novou technologii v souvislosti s vaší prací. Pokud neprovedete potřebné změny vědomě, může vás k tomu přinutit vaše tělo nějakou nemocí či operací. Nyní vás může začít přitahovat alternativní strava nebo medicína, přehnaná péče o tělo či poněkud překompenzovaná duševní hygiena.

Tranzitní Neptun v nativním 4.domě
Tranzit Neptuna IV. domem bude pravděpodobně spojeno se vzpomínkami na šťastné dětství a můžete trávit mnoho času sněním o návratu do tohoto blaženého stavu, který tak ostře kontrastuje s šedivou realitou dospělého věku. Můžete nyní doslova splynout s rodinným prostředím a nemusí se vám nyní dařit se individuálně vyhranit. Vaše rodina může žít ve svém vlastním světě a nenecháte si jen tak někým narušit panující pohodu. Možná si teď začnete vytvářet ideální představu o vysněném domově a budete se snažit o co nejhezčí domov. Pokud jsou ale vaše představy příliš idealizované, mohou být nedosažitelné. Nepříznivá aspektace může znamenat i nějakou rodinnou krizi, nutnost opustit domov či dokonce rodnou zemi. Nebezpečím se může stát ztráta vlastní identity a svobody. Pravděpodobně budete nuceni přinášet nějaké oběti v domovské sféře a není vyloučena nutná péče o někoho blízkého. Tento tranzit se může stát zdrojem zmatků, obtížné komunikace s rodiči, kdy rodič může narušit váš pocit pohodlí a jistoty, případně můžete pozvolna rozvazovat svazky s okolním světem a tiše odejít do ústraní.

Tranzitní Pluto v nativním 3.domě
Tranzit Pluta III. domem vám nyní může poskytnout neuvěřitelnou hloubku myšlení a nic pro vás nyní nebude jen tak samo sebou. Vaše hluboké a pronikavé myšlení, zkoumavý duch, bude chtít přijít na kloub kdejakému problému, překročit běžné hranice mimosmyslového poznání. Můžete mít nyní zájem o tabu témata, výzkumné studie, psychologii, okultismus či hluboká studia, která vám mohou dát pocit převahy nad ostatními. Vaše každodenní kontakty a komunikace dostanou hlubší zabarvení a na větším významu, které nejspíše budete muset přehodnotit, stejně jako vaše názory. Může se ale také vynořit psychické napětí, které bylo doteď utlačováno a nebude pro vás snadné dál skrývat různé problémy. Povrchní odpovědi na vaše otázky vám nyní nebudou stačit. Změna prostředí a krátké cesty mohou ve vašem životě vyvolat významné změny s dalekosáhlými následky. Při disharmonické aspektaci můžete sílu této planety použít zákeřným způsobem, kdy můžete mít příliš ostrý jazyk, mít špatnou náladu, nutkavé představy, destruktivní myšlenky, či můžete skrývat, co si doopravdy myslíte. Můžete bezpodmínečně prosazovat své názory, mít utkvělé představy, chorobnou potřebu mluvit, potíže s učením či problematický vztah se sourozenci zabarvený soupeřivostí, podprahovými sexuálními sklony a intrikami.
Tranzitní horoskop
Posunout tranzity v čase:

x
Tranzity

9.1.2019
09:11h

Planeta
Nativní
Tranzitní
SlunceSlunce:
Panna
13°15’
Kozoroh
18°45’
LunaLuna:
Vodnář
24°20’
Vodnář
24°19’
MerkurMerkur:
Panna
28°03’
Kozoroh
6°20’
VenušeVenuše:
Panna
17°07’
Střelec
1°55’
MarsMars:
Panna
9°16’
Beran
5°33’
JupiterJupiter:
Beran
29°13’
Střelec
13°29’
SaturnSaturn:
Střelec
14°47’
Kozoroh
12°21’
UranUran:
Střelec
22°43’
Beran
28°36’
NeptunNeptun:
Kozoroh
5°15’
Ryby
14°16’
PlutoPluto:
Štír
7°50’
Kozoroh
20°52’
S.UzelS.Uzel:
Beran
3°20’
Rak
27°07’
Černá LunaLilith:
Lev
2°07’
Vodnář
17°17’
CheirónCheirón:
Blíženci
28°12’
Ryby
28°20’
Domy:
Nativní
Tranzitní
1. ASC:
Štír
7°36’
Vodnář
12°35’
4. IC:
Vodnář
20°14’
Blíženci
8°16’
7. DSC:
Býk
7°36’
Lev
12°35’
10. MC:
Lev
20°14’
Střelec
8°16’


Další postavení planet
Planety v nativních domech
 
Nativní planeta
Tranzitní planeta
SlunceSlunce:
 
10
 
3
LunaLuna:
 
4
 
4
MerkurMerkur:
 
11
 
2
VenušeVenuše:
 
10
 
1
MarsMars:
 
10
 
5
JupiterJupiter:
 
6
 
2
SaturnSaturn:
 
2
 
3
UranUran:
 
2
 
6
NeptunNeptun:
 
2
 
4
PlutoPluto:
 
1
 
3
S.UzelS.Uzel:
 
5
 
9
Černá LunaLilith:
 
9
 
3
CheirónCheirón:
 
8
 
5

Midpoint:
Nativní
Tranzitní
ASC/MC:
Panna
28°55’
Kozoroh
10°26’
Slun./Luna:
Střelec
3°48’
Vodnář
6°32’


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »