Hlavní strana > Astrologie > Tajemno > Karmická astrologie > Retrográdní planety ve znameních

Retrográdní planety ve znameních


Retrográdní planeta v určitém znamení na sebe bere celkové zabarvení tohoto znamení a směruje jeho energie nazpět v čase. Člověk prožívá v tomto životě přesně takové zkušenosti, kterými už prošel v minulých inkarnacích, podle toho, o jakou retrográdni planetu se jedná. Z nějakého důvodu, snad kvůli niternému pocitu duše, že karmická lekce nebyla dokončena nebo vyřešena k osobní spokojenosti nižšího já, člověk neustále přivolává do svého života stále stejné situace. Skutečnost je taková, že se snaží v tomto životě k nevyřešené lekci vracet. A protože charakter života, stejně jako místo, které v něm člověk zaujímá, záleží na tom, jak vnímá svět kolem sebe, nežije člověk díky svým retrográdním planetám ve skutečnosti v časové zóně tohoto života.

Z tohoto důvodu měli astrologové vždy pocit, že retrográdní planety nefungují k maximálnímu prospěchu člověka. Není to ani tak proto, že by nefungovaly dobře, jako spíše proto, že člověk je nevztahuje tak moc k současnému životu. Namísto toho se snaží naroubovat současný svět na své dřívější představy. Je zřejmé, že tento způsob života přináší hodně disharmonie, která se retrográdním planetám tak často připisuje.

Třífázový retrográdní proces, který se vztahuje nejenom na současný život, ale má sklon překračovat časové bariéry a zasahovat i do jiných životů, působí v každém znamení trochu jinak. Například člověk s retrográdním Merkurem ve Skopci nacházející se právě v první fázi (předbíhání v čase), bude vystupovat otevřeně, což je zcela v souladu s martickou kvalitou znamení. Během třetí fáze (kdy se vrací v duchu nazpět) bude zcela v rozporu s vibracemi Skopce. Možná to je důvod, proč lidé s retrográdním Merkurem ve Skopci prožívají v životě tolik napětí a zřídkakdy mají pocit jednoty s vlastními myšlenkami a schopností dávat je najevo.

Člověk s retrográdním Merkurem v Býku bude sám se sebou nejméně v harmonii během první fáze. Předbíhání v čase, které retrogradita způsobuje, je zcela v rozporu s pasivitou a poklidem Venuší ovládaného zemského znamení, které se bude lépe cítit v bezpečí druhé fáze, ve které člověk s neurčitým pocitem známosti prožívá to, co sám vytvořil.

U každé planety je tak člověk sám se sebou ve větší harmonii v určíte fázi třífázového retrográdního procesu. Ve které, závisí do značné míry na povaze znamení, v němž se planeta nachází.

Astrologie se až dosud zabývala více účinky retrogradity než procesem, který se za tím skrývá. Aby však člověk dokázal alespoň určit, zda je nastaven správně či nesprávně a proč, je třeba tomuto procesu porozumět!

Vlastní proces se spouští v okamžiku, kdy člověk prožívá svou první myšlenku zaměřenou na nějaký cíl, o kterém chce, aby se zhmotnil. Délka každé fáze závisí do značné míry na znamení, ve kterém se planeta nachází. Člověk se vždycky snaží prodloužit příjemné prožitky a ty bolestné zkrátit. Proto lze očekávat, že je příslušná fáze, která se znamením, ve kterém se planeta nachází, v největší harmonii, a proto bude trvat déle než ostatní. Bude se tedy navenek zdát, že tato fáze je pro příslušného člověka charakteristická. Zároveň platí, že příslušná fáze, která je s charakteristikou znamení nejvíce v nesouladu, potrvá jednak kratší dobu, a také bude odrážet mnohé z toho, s čím je člověk ve svém životě nespokojen.

Zdroj: Martin Schulman (Karmická astrologie)
Aktuální postavení planet
Úterý | 17.5.2022 - 06:20
Slunce
Býk
26°15’
Býk
 
Luna
Střelec
10°13’
Stř
 
Merkur
Blíženci
3°11’
Blí
R
Venuše
Beran
16°40’
Ber
 
Mars
Ryby
24°10’
Ryb
 
Jupiter
Beran
1°10’
Ber
 
Saturn
Vodnář
24°57’
Vod
 
Uran
Býk
15°28’
Býk
 
Neptun
Ryby
24°58’
Ryb
 
Pluto
Kozoroh
28°31’
Koz
R
S.Uzel
Býk
22°19’
Býk
R
Lilith
Rak
3°35’
Rak
 
Cheirón
Beran
14°49’
Ber
 Vstup do dalšího znamení?


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »