Tranzitní horoskop

Nativ - Den narození
Čas
:
Město


Tranzity - ke dni
Čas
:
Město

Systém domů

Výklad tranzitních planet v nativních domech
Autorkou výkladů je Pavella (Vesmírná astrologie)Tranzitní Jupiter v nativním 2.domě
Tranzit Jupitera II. domem způsobuje zvýšenou touhu vlastnit a tato motivace může být tak silná, že opravdu většinou přináší úspěch v materiálním ohledu. Problém však může nastat s tím, že to co jste rychle nabyli, můžete i rychle pozbýt. Jupiter je totiž planeta štědrosti a při nepříznivé aspektaci vede k rozhazovačnosti a k neuváženým investicím. Váš pocit bezpečí bude nyní podmíněn materiálním bohatstvím. Jste-li však více duchovnípovahy, pak bezpečí a bohatství budete nacházet ve své víře, ideálech a filozofických znalostech. Můžete také nyní podporovat finančně nebo duchovně jiné, případně získávat takovou podporu od druhých. Finanční prostředky takto získané, je nyní velmi výhodné investovat do duchovního rozvoje sebe i druhých, tedy můžete se stát sponzorem nebo mecenášem například pomocí zakládání různých nadací, fondů či systému výuky duchovních disciplín. V případě disharmonické aspektace však pozor, abyste za rouškou dobročinnosti a sponzorování neskrývali potřebu svého veřejného zviditelnění. Hrozí i ztráty majetku, marnotratnost, přehnaná touha po blahobytu, nečestné výdělky. Pocit vlastní hodnoty nyní získáte pomocí vyššího vzdělání, rozmnožováním majetku a finančním zajištěním. Vašim úkolem je nyní porozumět tomu, jak zacházíte se svými zdroji a zjistit, co opravdu musíte mít. Je zde šance, že opravdu dostanete víc toho, co chcete, pokud své cíle naplánujete moudře. Při dobré aspektaci jde o období vhodné pro finanční investice nebo k nakupování různých předmětů do osobního vlastnictví.

Tranzitní Saturn v nativním 2.domě
Tranzit Saturna II. domem je období, kdy si ujasníte, co je pro vás opravdu důležité a čeho si skutečně ceníte, a to jak v oblasti materiální, tak v oblasti psychologické, duchovních a morálních hodnot. Nyní máte před sebou úkol přebudovat svůj hodnotový systém na vnitřní rovině. Pokud si nebudete vědomi svých vnitřních hodnot, váš majetek může pro vás znamenat mnohem víc starostí, protože nebude odpovídat vaší přirozenosti. Můžete být nyní se svými hmotnými poměry nespokojeni a cítit se chudí. Ale to pramení z rozporu mezi tím, co si myslíte, že byste měli mít, a tím, co opravdu chcete. Možná nakonec zjistíte, že vlastnit majetek znamená větší tíhu, než jste ochotni nést a omezení osobní svobody. Bezpečně se budete cítit, když budete mít pod kontrolou nitky vedoucí z vaší peněženky a začnete obezřetněji zacházet s penězi. Při disharmonické aspektaci narazíte na zábrany a omezování a mohou vás potkat zkoušky v oblasti majetku, peněz, hodnot a zdrojů. Proto pozor na finanční lehkomyslnost či nebezpečné spekulace. Nyní se vám bohatě vyplatí rozvážné plánování se svými zdroji, vytrvalost a trpělivost při jejich získávání.

Tranzitní Uran v nativním 6.domě
K běžným projevům tranzitu Urana VI. domem patří změna postavení nebo zaměstnání, či různá přeskupení na pracovišti, které vám přinese více svobody a rozvine více vaší originalitu. Tento tranzit může být jen obecná vzpoura vůči povinnostem a závazkům, které vás zatěžují a zrovna vás moc nebude těšit to, co musíte dělat. V krajním případě můžete se svou prací náhle praštit nebo můžete být vyzván, abyste odešel. Někdy tento tranzit znamená nutnost naučit se nějakou novou technologii v souvislosti s vaší prací. Pokud neprovedete potřebné změny vědomě, může vás k tomu přinutit vaše tělo nějakou nemocí či operací. Nyní vás může začít přitahovat alternativní strava nebo medicína, přehnaná péče o tělo či poněkud překompenzovaná duševní hygiena.

Tranzitní Neptun v nativním 4.domě
Tranzit Neptuna IV. domem bude pravděpodobně spojeno se vzpomínkami na šťastné dětství a můžete trávit mnoho času sněním o návratu do tohoto blaženého stavu, který tak ostře kontrastuje s šedivou realitou dospělého věku. Můžete nyní doslova splynout s rodinným prostředím a nemusí se vám nyní dařit se individuálně vyhranit. Vaše rodina může žít ve svém vlastním světě a nenecháte si jen tak někým narušit panující pohodu. Možná si teď začnete vytvářet ideální představu o vysněném domově a budete se snažit o co nejhezčí domov. Pokud jsou ale vaše představy příliš idealizované, mohou být nedosažitelné. Nepříznivá aspektace může znamenat i nějakou rodinnou krizi, nutnost opustit domov či dokonce rodnou zemi. Nebezpečím se může stát ztráta vlastní identity a svobody. Pravděpodobně budete nuceni přinášet nějaké oběti v domovské sféře a není vyloučena nutná péče o někoho blízkého. Tento tranzit se může stát zdrojem zmatků, obtížné komunikace s rodiči, kdy rodič může narušit váš pocit pohodlí a jistoty, případně můžete pozvolna rozvazovat svazky s okolním světem a tiše odejít do ústraní.

Tranzitní Pluto v nativním 3.domě
Tranzit Pluta III. domem vám nyní může poskytnout neuvěřitelnou hloubku myšlení a nic pro vás nyní nebude jen tak samo sebou. Vaše hluboké a pronikavé myšlení, zkoumavý duch, bude chtít přijít na kloub kdejakému problému, překročit běžné hranice mimosmyslového poznání. Můžete mít nyní zájem o tabu témata, výzkumné studie, psychologii, okultismus či hluboká studia, která vám mohou dát pocit převahy nad ostatními. Vaše každodenní kontakty a komunikace dostanou hlubší zabarvení a na větším významu, které nejspíše budete muset přehodnotit, stejně jako vaše názory. Může se ale také vynořit psychické napětí, které bylo doteď utlačováno a nebude pro vás snadné dál skrývat různé problémy. Povrchní odpovědi na vaše otázky vám nyní nebudou stačit. Změna prostředí a krátké cesty mohou ve vašem životě vyvolat významné změny s dalekosáhlými následky. Při disharmonické aspektaci můžete sílu této planety použít zákeřným způsobem, kdy můžete mít příliš ostrý jazyk, mít špatnou náladu, nutkavé představy, destruktivní myšlenky, či můžete skrývat, co si doopravdy myslíte. Můžete bezpodmínečně prosazovat své názory, mít utkvělé představy, chorobnou potřebu mluvit, potíže s učením či problematický vztah se sourozenci zabarvený soupeřivostí, podprahovými sexuálními sklony a intrikami.
Tranzitní horoskop
Posunout tranzity v čase:

x

Planeta
Nativní
Tranzitní
SlunceSlunce:
Střelec
20°49’
Střelec
19°51’
LunaLuna:
Rak
2°28’
Blíženci
19°51’
MerkurMerkur:
Střelec
5°29’
Střelec
4°06’
VenušeVenuše:
Kozoroh
21°12’
Kozoroh
20°03’
MarsMars:
Štír
15°46’
Štír
15°08’
JupiterJupiter:
Kozoroh
2°20’
Kozoroh
2°07’
SaturnSaturn:
Kozoroh
19°15’
Kozoroh
19°09’
UranUran:
Býk
3°00’
Býk
3°01’
NeptunNeptun:
Ryby
15°59’
Ryby
15°59’
PlutoPluto:
Kozoroh
21°47’
Kozoroh
21°45’
S.UzelS.Uzel:
Rak
9°14’
Rak
9°17’
Černá LunaLilith:
Ryby
24°56’
Ryby
24°50’
CheirónCheirón:
Beran
1°26’
Beran
1°26’
Domy:
Nativní
Tranzitní
1. ASC:
Štír
14°46’
Štír
29°25’
4. IC:
Ryby
0°39’
Ryby
22°25’
7. DSC:
Býk
14°46’
Býk
29°25’
10. MC:
Panna
0°39’
Panna
22°25’


Další postavení planet
Planety v nativních domech
 
Nativní planeta
Tranzitní planeta
SlunceSlunce:
 
2
 
2
LunaLuna:
 
8
 
8
MerkurMerkur:
 
1
 
1
VenušeVenuše:
 
2
 
2
MarsMars:
 
1
 
1
JupiterJupiter:
 
2
 
2
SaturnSaturn:
 
2
 
2
UranUran:
 
6
 
6
NeptunNeptun:
 
4
 
4
PlutoPluto:
 
3
 
3
S.UzelS.Uzel:
 
8
 
8
Černá LunaLilith:
 
4
 
4
CheirónCheirón:
 
4
 
4

Midpoint:
Nativní
Tranzitní
ASC/MC:
Váhy
7°42’
Váhy
25°55’
Slun./Luna:
Panna
26°38’
Ryby
19°51’


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »