Tranzitní horoskop

Nativ - Den narození
Čas
:
Město


Tranzity - ke dni
Čas
:
Město

Systém domů

Výklad tranzitních planet v nativních domech
Autorkou výkladů je Pavella (Vesmírná astrologie)Tranzitní Jupiter v nativním 3.domě
Tento tranzit vám nyní pomůže navázat styky s bezprostředním okolím. Váš každodenní život vám nyní poskytne dostatek příležitostí naučit se něco nového na pokročilé úrovni. Vaše cesta pro duchovní a filosofický rozvoj nyní povede přes systematické a pečlivé studium literatury, přes rozvoj kvality vaší komunikace verbální i neverbální, přes krátkodobé studijní stáže, postgraduální studium. Jupiter vám nyní propůjčí důstojný a kultivovaný slovní i písemný projev, který budete zdokonalovat. Může se nyní projevit i váš pedagogický talent a tvůrčí psaní, i kdybyste se k této činnosti běžně neuchýlili. Není vyloučeno, že budete muset více cestovat anebo i odcestovat. Taková cesta vám přinese mnohem větší porozumění vašemu světu. V důsledku toho se budete dívat na rozdíly mezi lidmi a na svět kolem vás mnohem velkoryseji a budete je mnohem lépe chápat a tolerovat. Protože nyní budete více přátelský, pravděpodobně se zlepší i vaše vztahy s příbuznými, sourozenci, bratranci i sousedy a není vyloučeno, že se vám od někoho z nich dostane i finanční podpory, i když to není jediná možnost, jak by vám mohli pomoci. Otevřenost, ochota mluvit, zlepšení komunikace vůbec, nenasytná potřeba se učit, úspěšné studium a zkoušky, cesty, příznivá korespondence a plány do budoucna. Nejcennější hodnotou se nyní stávají znalosti. Nepříznivá aspektace může vést k řevnivost mezi sourozenci či sousedy, neúspěchu ve studiu, k nekonečným diskusím, k intelektuálnímu snobismu či k přehnané potřebě získání různých titulů někdy i nečestným způsobem, oportunistickým postojům v oblasti vzdělání, vědy a výchovy. Z člověka se může stát všudebyl a všechnoznal.

Tranzitní Saturn v nativním 3.domě
Tranzit Saturna III. domem je výzvou rozvinout své potencionální schopnosti důsledného a systematického myšlení, pěstovat umění komunikace, naslouchání druhým a objevit potěšení, které plyne z toho, že se naučíte něčemu novému prostřednictvím komunikace verbální i neverbální, prostřednictvím studia, manuální činnosti a vůbec pomocí rozvoje vlastní bytosti. Tento tranzit vede k obavám toho, že budete považováni za hlupáky a předem můžete očekávat posměch. Ve stylu komunikace můžete být nyní příliš pedantští a mít pregnantní styl vyjadřování nebo komunikace. Ale důvodem jsou většinou obavy z nepochopení. Při harmonické aspektaci Saturn prohloubí váš intelekt. Při disharmonické aspektaci můžete vnímat obavy ze spontánní komunikace, školu či studium jako trest, které raději přerušíte a očekávat postihy již za to, že otevřete ústa. Sourozenci se mohou stát skutečným břemenem nebo omezením a cesty nemusí být příznivé. Zabývejte se jen tím, co je, ne tím, co by mělo být a pozměňte své představy nebo požadavky tak, aby to lépe odpovídalo vašemu potenciálu.

Tranzitní Uran v nativním 6.domě
K běžným projevům tranzitu Urana VI. domem patří změna postavení nebo zaměstnání, či různá přeskupení na pracovišti, které vám přinese více svobody a rozvine více vaší originalitu. Tento tranzit může být jen obecná vzpoura vůči povinnostem a závazkům, které vás zatěžují a zrovna vás moc nebude těšit to, co musíte dělat. V krajním případě můžete se svou prací náhle praštit nebo můžete být vyzván, abyste odešel. Někdy tento tranzit znamená nutnost naučit se nějakou novou technologii v souvislosti s vaší prací. Pokud neprovedete potřebné změny vědomě, může vás k tomu přinutit vaše tělo nějakou nemocí či operací. Nyní vás může začít přitahovat alternativní strava nebo medicína, přehnaná péče o tělo či poněkud překompenzovaná duševní hygiena.

Tranzitní Neptun v nativním 4.domě
Tranzit Neptuna IV. domem bude pravděpodobně spojeno se vzpomínkami na šťastné dětství a můžete trávit mnoho času sněním o návratu do tohoto blaženého stavu, který tak ostře kontrastuje s šedivou realitou dospělého věku. Můžete nyní doslova splynout s rodinným prostředím a nemusí se vám nyní dařit se individuálně vyhranit. Vaše rodina může žít ve svém vlastním světě a nenecháte si jen tak někým narušit panující pohodu. Možná si teď začnete vytvářet ideální představu o vysněném domově a budete se snažit o co nejhezčí domov. Pokud jsou ale vaše představy příliš idealizované, mohou být nedosažitelné. Nepříznivá aspektace může znamenat i nějakou rodinnou krizi, nutnost opustit domov či dokonce rodnou zemi. Nebezpečím se může stát ztráta vlastní identity a svobody. Pravděpodobně budete nuceni přinášet nějaké oběti v domovské sféře a není vyloučena nutná péče o někoho blízkého. Tento tranzit se může stát zdrojem zmatků, obtížné komunikace s rodiči, kdy rodič může narušit váš pocit pohodlí a jistoty, případně můžete pozvolna rozvazovat svazky s okolním světem a tiše odejít do ústraní.

Tranzitní Pluto v nativním 3.domě
Tranzit Pluta III. domem vám nyní může poskytnout neuvěřitelnou hloubku myšlení a nic pro vás nyní nebude jen tak samo sebou. Vaše hluboké a pronikavé myšlení, zkoumavý duch, bude chtít přijít na kloub kdejakému problému, překročit běžné hranice mimosmyslového poznání. Můžete mít nyní zájem o tabu témata, výzkumné studie, psychologii, okultismus či hluboká studia, která vám mohou dát pocit převahy nad ostatními. Vaše každodenní kontakty a komunikace dostanou hlubší zabarvení a na větším významu, které nejspíše budete muset přehodnotit, stejně jako vaše názory. Může se ale také vynořit psychické napětí, které bylo doteď utlačováno a nebude pro vás snadné dál skrývat různé problémy. Povrchní odpovědi na vaše otázky vám nyní nebudou stačit. Změna prostředí a krátké cesty mohou ve vašem životě vyvolat významné změny s dalekosáhlými následky. Při disharmonické aspektaci můžete sílu této planety použít zákeřným způsobem, kdy můžete mít příliš ostrý jazyk, mít špatnou náladu, nutkavé představy, destruktivní myšlenky, či můžete skrývat, co si doopravdy myslíte. Můžete bezpodmínečně prosazovat své názory, mít utkvělé představy, chorobnou potřebu mluvit, potíže s učením či problematický vztah se sourozenci zabarvený soupeřivostí, podprahovými sexuálními sklony a intrikami.
Tranzitní horoskop
Posunout tranzity v čase:

x
Tranzity

16.4.2021
12:40h

Planeta
Nativní
Tranzitní
SlunceSlunce:
Beran
0°00’
Beran
26°39’
LunaLuna:
Ryby
18°38’
Blíženci
13°47’
MerkurMerkur:
Beran
3°24’
Beran
23°44’
VenušeVenuše:
Býk
4°45’
Býk
2°04’
MarsMars:
Blíženci
27°48’
Blíženci
25°44’
JupiterJupiter:
Beran
16°28’
Vodnář
26°04’
SaturnSaturn:
Ryby
1°31’
Vodnář
12°25’
UranUran:
Býk
16°16’
Býk
9°51’
NeptunNeptun:
Ryby
25°18’
Ryby
21°56’
PlutoPluto:
Kozoroh
29°57’
Kozoroh
26°46’
S.UzelS.Uzel:
Býk
6°01’
Blíženci
13°16’
Černá LunaLilith:
Lev
7°59’
Býk
19°42’
CheirónCheirón:
Beran
14°55’
Beran
9°54’
Domy:
Nativní
Tranzitní
1. ASC:
Štír
15°33’
Lev
9°27’
4. IC:
Ryby
1°48’
Váhy
20°48’
7. DSC:
Býk
15°33’
Vodnář
9°27’
10. MC:
Panna
1°48’
Beran
20°48’


Další postavení planet
Planety v nativních domech
 
Nativní planeta
Tranzitní planeta
SlunceSlunce:
 
4
 
5
LunaLuna:
 
4
 
7
MerkurMerkur:
 
4
 
5
VenušeVenuše:
 
6
 
6
MarsMars:
 
8
 
8
JupiterJupiter:
 
5
 
3
SaturnSaturn:
 
3
 
3
UranUran:
 
7
 
6
NeptunNeptun:
 
4
 
4
PlutoPluto:
 
3
 
3
S.UzelS.Uzel:
 
6
 
7
Černá LunaLilith:
 
9
 
7
CheirónCheirón:
 
5
 
5

Midpoint:
Nativní
Tranzitní
ASC/MC:
Váhy
8°41’
Blíženci
15°07’
Slun./Luna:
Ryby
24°19’
Býk
20°13’


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »