Hlavní strana > Astrologie > Tajemno > Karmická astrologie > Retrogradita a duchovní růst

Retrogradita a duchovní růst


Tím nejúžasnějším na retrográdních planetách je, že přes všechny potíže, které člověk kvůli nim v osobním životě zakouší, jsou duchovními klíči k vyřešení karmy myšlenkových entit. Všichni prožíváme podvojnost v identitě. Část nás samých je "já", zatímco jiná část - část týkající toho, co nás společnost, tradice a rodiče naučili -je "ne-já". Díky učení a touze po přijetí v očích vnějšího světa, je tato "ne-já" identita u většiny lidí velmi silná. Tato skutečnost způsobuje váhavost, strach a útlum, ale také téměř svádí a povzbuzuje "já" identitu k sebevyjádření.

V okamžiku, kdy člověk u sebe tyto dvě části rozpozná, a naučí se rozlišovat vše, co ze své "já" identity za účelem vytvoření "ne-já" identity, slevil, udělal první krok k pochopení své pravé kosmické podstaty. Lidé s retrográdními planetami mají větší schopnost u sebe tyto rozdíly uvidět, protože se k "já" identitě dostávají prostřednictvím introspekce, kterou s sebou retrográdní planety (způsobem daným tím, jakou oblast daná planeta nebo dům představují) přinášejí. Vnější svět tradice a povrchu má zároveň problémy této domnělé "černé ovci" porozumět, protože tento člověk zastává odlišné ideje a filozofie. Také však existuje sotva někdo, s kým se retrográdní člověk setká, kdo by mu tajně (svou, "já" identitou) nezáviděl, že se vymanil z "ne-já" života.

Prostřednictvím retrográdních planet se tak člověk může posléze - pomocí ohromného sebe-vědomí, které se vynoří ve chvíli, kdy silné vibrace "ne-já" identity přestanou mít vliv na jeho život - stát svým vlastním guruem.

Zdroj: Martin Schulman (Karmická astrologie)
Aktuální postavení planet
Úterý | 17.5.2022 - 07:38
Slunce
Býk
26°19’
Býk
 
Luna
Střelec
11°03’
Stř
 
Merkur
Blíženci
3°09’
Blí
R
Venuše
Beran
16°44’
Ber
 
Mars
Ryby
24°12’
Ryb
 
Jupiter
Beran
1°11’
Ber
 
Saturn
Vodnář
24°58’
Vod
 
Uran
Býk
15°28’
Býk
 
Neptun
Ryby
24°58’
Ryb
 
Pluto
Kozoroh
28°31’
Koz
R
S.Uzel
Býk
22°18’
Býk
R
Lilith
Rak
3°35’
Rak
 
Cheirón
Beran
14°49’
Ber
 Vstup do dalšího znamení?


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »