Hlavní strana > Astrologie > Tajemno > Karmická astrologie > Retrográdní planety v domech

Retrográdní planety v domech


Nachází-li se retrográdní planeta v určitém domě, soustřeďuje se třífázový retrográdní proces na oblast životní zkušenosti, kterou tento dům představuje. Člověk se bude pokoušet prodloužit co nejvíce tu fázi retrográdního procesu, která je s domem, jehož prostřednictvím se projevuje, nejvíce v souladu, a zkrátit tu fázi, která je s oblastmi, které dům představuje, v souladu nejméně.

Například člověk s retrográdní Venuší v desátém domě. Tato planeta je s oblastí zkušenosti, která tomuto domu odpovídá, nejvíce v souladu během třetí fáze, kdy je možno opakovat v duchu to, co člověk už prožil. Je tomu tak proto, že desátý dům symbolizuje vykrystalizované výsledky, naplnění z těchto výsledků, spíše než cílevědomou práci na nich. Je-li proto člověk schopen magneticky absorbovat ocenění svých blízkých za dobře vykonanou práci, je s retrográdní Venuší v desátém domě nejvíce v souladu. Následkem toho bude mít pocit, že tato absorbující fáze má pro něj v souvislosti s touto konstelací větší význam, a snaží se zajistit, aby trvala co nejdéle.

Nejhorším způsobem se bude retrográdní Venuše v desátém domě projevovat během první fáze retrográdního procesu (předbíhání v čase), což je jednak zcela netypické pro Venuši, ale také zcela v nesouladu se Saturnem ovládaným desátým domem, domem omezení. V této fázi si člověk mnohdy stěžuje, kolik práce má před sebou. Venuše se v tomto případě projevuje pozitivně, směřujíc ke konstruktivní budoucnosti. Jediné, co člověk následkem toho vidí, jsou očividně nepřekonatelné zdi saturnské zkušenosti, která je před ním. Možná proto tolik touží v době. kdy se přes tuto fázi propracuje až k fázi třetí, po ocenění. Během druhé fáze, kdy se pohybuje na pevné půde směrem k nějakému cíli, zakouší člověk s takto postavenou Venuší kladné pocity.

Jako další přiklad můžeme uvést člověka s retrográdním Marsem ve dvanáctém domě. Během první fáze je Mars sám se sebou v harmonii, protože se pokouší předbíhat do budoucnosti. Zároveň je však zcela v nesouladu s životní oblastí, které odpovidá dvanáctý dům, a která má hluboké kořeny v minulosti. Během třetí fáze, ve které retrográdní Mars podle své přirozenosti opakuje minulou zkušenost, je tato planeta zcela v souladu se sklony dvanáctého domu ubíhat do minulosti, ale zcela v nesouladu s futuristickými kvalitami samotného Marsu.

Během druhé fáze, ve které člověk prožívá to, co se již v jeho mysli dříve odehrálo, je naplněna Marsova touha po akci a jeho retrográdní (či zpětná) povaha zároveň souhlasí s povahou dvanáctého domu (domu minulosti). Druhá fáze je proto fází, ve které se člověk s takto postaveným Marsem cítí nejlépe, a následkem toho se v ní pokouší trávit většinu času. Ostatní lidé na něj následně pohlížejí jako na člověka, který svými činy neustále opakuje většinu své karmy z minulých životů. Ať už s tím společnost souhlasí nebo nikoli, je to pro něj zdaleka nejpříjemnější způsob života. Pokouší-li se žít v první fázi, stahují ho prožitky dvanáctého domu nazpět, což způsobuje, že se ve svém přítomném jednání cítí nepříjemně. Pokouší-li se žít ve třetí fázi, připadá mu obtížné magneticky absorbovat vibrace pomocí aktivně se projevujícího Marsu. Během druhé fáze, kdy je pohlcen protichůdnými vibracemi opačných sil, je, věřte nebo nevěřte, s pravou povahou celé své bytosti nejvíce v souladu.

Zdroj: Martin Schulman (Karmická astrologie)
Aktuální postavení planet
Úterý | 17.5.2022 - 05:28
Slunce
Býk
26°13’
Býk
 
Luna
Střelec
9°42’
Stř
 
Merkur
Blíženci
3°12’
Blí
R
Venuše
Beran
16°38’
Ber
 
Mars
Ryby
24°08’
Ryb
 
Jupiter
Beran
1°10’
Ber
 
Saturn
Vodnář
24°57’
Vod
 
Uran
Býk
15°28’
Býk
 
Neptun
Ryby
24°58’
Ryb
 
Pluto
Kozoroh
28°31’
Koz
R
S.Uzel
Býk
22°19’
Býk
R
Lilith
Rak
3°35’
Rak
 
Cheirón
Beran
14°49’
Ber
 Vstup do dalšího znamení?


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »