Slunce v Beranu + Luna v Beranu


Charakteristika

Ať o vás ostatní říkají cokoli, nikdy nemohou tvrdit, že nemáte svůj vlastní názor. Mnohem výstižnější je tvrzení, že vlastní názor máte až příliš dobře formulovaný a jste příliš rychle připraveni ho vyjádřit, ať je jakýkoli; výrazným rysem vaší povahy je totiž nezávislost - nezávislost v intelektuálních i materiálních záležitostech. Jste individualista, a to v každé situaci; věříte v sebe a ve vlastní schopnost překonat síly nebe i země, člověka i Boha, abyste dospěli k cíli vytyčeném osobními ambicemi, který máte ve své mysli definován tak jasně, jako by již byl uskutečněn.

Pravděpodobně jste trochu netolerantní k odlišným názorům druhých. Nejen že jste k nim netolerantní, ale možná jim navíc ani nerozumíte, protože porozumění není vaší silnou stránkou. Potíže druhých lidí vás příliš nezajímají, přestože zcela paradoxně často očekáváte, že ostatní lidé budou trpělivě naslouchat vašim problémům. Ne proto, že byste chtěli nebo potřebovali nebo čekali jejich rady, nebo se snažili podle nich řídit, nýbrž prostě proto, že jste tak zaujati vlastními problémy, až jste přesvědčeni, že každý očekává, že mu o nich budete vyprávět, ba dokonce po tom touží.

Vyjadřujete se pohotově a energicky a se značným dramatickým efektem. Celkově vzato jste dosti impozantní člověk a máte sklony dělat věci s oním vynikajícím rychlým uvažováním a se zaujetím vlastním životem, vlastními problémy a vlastními ambicemi. I když jste možná neabsolvovali vysokou školu -jste tak energičtí a ctižádostiví, že je pravděpodobné, že jste předčasně opustili školní lavice z pouhé netrpělivosti -, přesto je váš duch stále aktivní: čtete, hovoříte, diskutujete. Nejste student v základním slova smyslu, ale všechno si rychle osvojíte a budete si to osvojovat po celý život. S vaší myslí je vlastně všechno v pořádku - vlastně i s vaším srdcem, co se toho týče, ale navzdory srdečné povaze, která touží po pochopení, nezískáte toto pochopení, dokud se nenaučíte zajímat se více o druhé lidi.

Musíte překonat evidentní sklony působit jako příliš otrlý pod vlivem přílišné věcnosti. Nacházíte rozumové i citové řešení osobních problémů tak rychle, že se téměř nedostáváte do citového víru méně racionálních lidí, kteří více cítí a méně analyzují. Snažte se vidět věci z hlediska druhých. Učte se mírnit svoji nezávislost spoluprací a taktem i pochopením tužeb a citů druhých a nebude nic, co byste nedokázali.

Tato kombinace Slunce a Měsíce je jedna z nejlepších a dovede vás vysoko vzhůru, jakmile ovládnete poněkud egocentrické sklony své povahy a naučíte se objektivitě. Více much nachytáte na cukr než na ocet... a také na něm déle vydrží.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »