Slunce v Býku + Luna v Kozorohu


Charakteristika

Ze všeho nejvíce vám záleží na bezpečnosti - nikoli snad na zajištěném bohatství, nýbrž na bezpečném domově, postavení a prestiži. Jste hrdí a váš mírný a půvabný zevnějšek skrývá vnitřní pocit vlastní hodnoty, kterou byste rádi projevili v materiálních záležitostech světa - ve svých úspěších nebo ve svém prostředí. Jste idealisté, ale ještě spíše jste realisté; dáváte přednost úctě a pohodlí v tomto životě před veškerou slávou světa po smrti. Jako Edward Fitzgerald „vezmete hotové peníze a necháte úvěr úvěrem". To vyvolává dojem materialismu, který není zcela na místě, protože jste velmi úctyhodný člověk a váš idealismus je praktický, nacházející největší uplatnění ve stávajícím materiálním světě.

Věříte v čestné jednání a řídíte se tím i v praxi. Máte spíše pozemské než nebeské ctnosti. Máte kritické a vůdčí nadání, protože navzdory hluboce sentimentálnímu základu dokážete dobře analyzovat lidi i situace, dokážete posoudit povědomí veřejnosti i svých blízkých. Máte instinkt pro to, co si lidé myslí a co si budou myslet za chvíli. Schopnost odhadnout náladu veřejnosti a další vývoj je vaší nejužitečnější vlastností na cestě ke světskému úspěchu.

Přestože potřebujete bezpečnost, ve skutečnosti toužíte po vlivu. Rádi ovládáte a řídíte a jste přesvědčeni, že jste zodpovědní za myšlenky a činy svého publika, ať je malé či velké, a v krajních případech to vyústí v neovladatelnou touhu po moci a autoritě, která může být dobře odměněna, protože pak se vaše schopnost odhadnout cítění lidí promění v čin a vy se dostanete až na vrchol. Bez těchto povzbuzujících vlivů nebo bez jiných kvadratur se Sluncem nebo s Měsícem budete pravděpodobně spát na vavřínech a přijímat plody bezpečí, kterých se vám dostane, ale ani pak vaše mysl nepřestane pracovat, i kdyby se zaměstnávala jenom starostmi, protože vaše duševní síla je tak obrovská, že pokud nenajde pozitivní projev, najde alespoň ten negativní.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »