Slunce v Býku + Luna v Beranu


Charakteristika

Máte silnou osobnost. Vaše záměry jsou dosti pevné, i když vaše výřečná povaha to může zakrývat, a ve snaze získat to, co chcete, se projevuje jistá bezohlednost, které si nemusí všimnout nikdo kromě těch, kteří vás dobře znají. Vaše intelektuální a citová složka, obě dosti silné, nejsou pevnými spojenci, a proto často vyjadřujete myšlenky, které nejsou v žádném vztahu k vašim citům. Jelikož máte uvnitř skryté studnice dosud neprobádaného vědomí (podvědomí), možná si ani neuvědomujete svoji rozporuplnost, ale ve všem, co říkáte, když jste ve střehu, a co děláte, když ve střehu nejste, často není zřejmý vztah. Jednu chvíli vyjadřujete velmi tolerantní a velkorysá hlediska a potom, když je dotčen váš cit, máte takové předsudky a iracionální uvažování jako ti, které jste před deseti vteřinami kritizovali jako bigotní.

Máte skutečně pozoruhodné myšlení, kterým dokážete zvládnout cokoliv, ať je to jakkoli nepochopitelné či nereálné. Ale pokud chybí podpora silných aspektů ke Slunci nebo Merkuru, mohou vás tyto duševní schopnosti snadno dostat do nesnází. I s těmi nejsilnějšími podpůrnými aspekty budete muset vyvíjet značnou sebekontrolu, abyste potlačili tendenci ovládat své okolí, protože jste schopni učinit sebe i ty kolem sebe nešťastnými, když se budete bezohledně prosazovat. I když nadměrně nenaléháte, dokážete dát svá přání najevo svým chováním, gestem nebo nedostatkem nadšení, které si nemusíte ani uvědomovat, ale které vaše okolí může vycítit. Když zastáváte pevné stanovisko, dokážete být tak přesvědčiví a tak logičtí, že překonáte každý odpor. To je v pořádku, pokud neredukujete své přátele na lidi, kteří na vás závisí, což je nebezpečí tohoto postavení. Jste si jisti sami sebou, jste tak přesvědčeni o tom, co si myslíte, v co věříte a co děláte, že pravděpodobně probudíte nadšení i u těch, kteří si nejsou tak jistí.

Měli byste se naučit nechávat druhé na pokoji, dovolit jim vést vlastní život jejich vlastním způsobem a raději vynakládat svůj potenciál duševní i tělesné energie na zcela neosobní záměry, ať obchodní, umělecké nebo odborné. Pokud to uděláte, je váš úspěch zaručen, protože nejlepší způsob vašeho vyjádření je ten neosobní. Vložte do toho veškerou energii, vášeň, rozhodnost a dojdete daleko. Ale pokud začnete působit na druhé, ať již s podvědomou touhou ovládnout je, nebo s pocitem závislosti na nich, získáte sice to, co chcete, ale až to budete mít, nebude vás to těšit. Toto je skutečně postavení, které nabádá: „Dejte si pozor na své tužby, protože je určitě budete mít."

Toto je také postavení, v němž byste se na sebe měli objektivně podívat - vyvinout introspekci - a zjistit, jaká skrytá zákoutí vědomí vyžadují uspořádání. Najdete toho jistě mnoho, a jakmile vynesete nejasnosti na světlo, povedete mnohem plynulejší, šťastnější, plnější a úspěšnější život.

V každém případě toto postavení Slunce a Měsíce vyloženě prahne po odosobnění. Nedůtklivost, urážlivost, svárlivost, arogance a dominance představují kletbu pro váš maximální vývoj.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »