Hlavní strana > Astrologie > Kombinace Slunečního znamení a Luny > Slunce ve Střelci - Luna ve Vodnáři

Slunce ve Střelci + Luna ve Vodnáři


Charakteristika

Jste nezávislí, idealističtí, romantičtí a výmluvní. Můžete mít hluboký duševní vliv na lidi, s nimiž se setkáváte, ale můžete být také pouhý mluvka nebo cokoli mezi tím.

Máte vybudované ideály a zásady, které pro vás hodně znamenají, a budete za ně bojovat, protože máte velkou morální odvahu, a i když štěkáte na nesprávný strom nebo hledáte neexistující mouchy, neztrácíte ani trochu ze své touhy po intelektuálních střetech. Dokážete dramaticky dodávat věcem iluzi důležitosti. Ve vaší povaze je rys, který anglický básník Matthew Arnold nazýval „vznešená vážnost", a jste schopni bojovat za jakoukoli věc, ať je velká či malá. Máte sklony ke zobecňování věcí a dokážete vymyslet spoustu pádných důvodů, proč je správné, abyste byli rozzlobení nebo zamilovaní nebo uražení. Umíte rovněž postupovat od obecného ke konkrétnímu a vaše schopnost dát si dvě a dvě dohromady nebo štěpit myšlenky na jednotlivé složky je zdrojem vaší vnitřní síly.

Jste romantičtí a velmi idealističtí, s jistým pocitem osobní zodpovědnosti za to, aby svět byl zachován v co nejidealističtější podobě, což je dost náročná práce, když vezmeme v úvahu, jaký svět skutečně je. Máte v sobě cosi uměleckého, i když jste umělec spíše v úvahách než s paletou barev v ruce. Přitahuje vás hudební abstrakce a s dostatečným cvikem se můžete stát dobrým interpretem. Ale myšlenky jsou vaší speciální doménou. Vyjadřujete jejich prostřednictvím i svou osobnost s notnou dávkou důrazu; máte takové vyjadřovací schopnosti, že dokážete vše líčit tak barvitě a dramaticky, že i vaši nepřátelé uznávají vaši upřímnost.

Máte sklony se domnívat, že nikdo není tak ušlechtilý jako vy. Jste snob v ideových záležitostech a milujete sami sebe až k vyloučení druhých. To by vypadalo jako netolerantnost, kdyby vaše ideovost nebyla důkladná, ale ona obvykle je - v souladu s vašimi předpoklady. To z vás může udělat reformátora, misionáře, obránce práva, a jste proto dokonale schopni hájit nějakou prohranou, prohrávající nebo nepopulární záležitost. To se může týkat čehokoliv od širokých společenských ideálů po ideály osobní morálky, ale ať je to cokoli, jste jejich horlivým zastáncem. V lásce jste idealista a váš idealismus může stát v cestě tomu, co druzí považují za praktickou stránku lásky.

Usilujte o realismus v životě a o dodání praktické a fungující podoby svému idealismu, učte se spolupráci a taktu - nemůžete si vždy dovolit vyjadřovat i ty nejušlechtilejší principy. Rezervovanost ve vyjadřování vám uhladí cestu - myslet si přitom můžete, co chcete.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »