Slunce ve Lvu + Luna ve Lvu


Charakteristika

Jste silně ambiciózní, soustředění a s naléhavou touhou po úspěchu, která vás pravděpodobně vynese až tam, kam chcete. Ve vaší povaze je zakotven tvrdý rys, který nemusí být zjevný, protože se jevíte jako žoviální, veselí, plní zdraví, vitality a dobré nálady. Ale pod rouškou vaší bodré povahy se skrývá jistá nemilosrdnost - nikdy neodpustíte a nezapomenete na urážku své hrdosti nebo pýchy. Ve vašich metodách boje je něco velkolepého, ať bojujete za sebe, nebo za druhé, pohrdání svými nepřáteli je nemilosrdné, ale přitom bez zlomyslnosti ničit. I to v sobě ovšem bude mít něco lhostejného a neosobního, protože jste objektivní myslitel, který bojuje s idejemi a ne s lidmi, byť býváte k lidem nevlídní a nestaráte se o jejich situaci, nýbrž o věc, která ve vás vyvolává potřebu reagovat. Tato záležitost je podle vašeho názoru abstraktně ideální a vy ji odosobňujete a současně postupujete kupředu.

Nejste přirozeně introspektivní, a dokonce i s Měsícem v kvadratuře nebo opozici se Saturnem (který obecně vyvolává sebezkoumání) budete pravděpodobně jednat spíše na základě instinktu než na základě uvážených osobních důvodů. Vnější svět je pro vás důležitější než váš soukromý vnitřní obzor a vaše láska, nenávist, ctižádost i věrnost jsou vždy poznamenány neosobní vášní, která vám umožňuje nesmírnou vládu nad sebou samými i nad ostatními.

V lásce jste věrní, žárliví, vášniví, a přestože jste na jedné straně dosti vřelí, býváte současně i trochu chladní a odtažití. Máte v sobě značnou hrdost i marnivost, které lze uspokojit buď v osobních záležitostech formou obdivu, lichotkami, oblékáním a podobně, nebo v širším pojetím uspokojováním ctižádosti. Čím objektivnější budete, tím těžší je uspokojit vaše rozmary, a čím více bude marnivost vyžadovat spíše obecné než osobní uspokojení, tím větší bude vaše spokojenost a úspěch.

Za jakýchkoliv okolností projevujete nesmírnou sílu vůle a dokážete ji použít buď k pokroku, nebo ke zničení sebe sama i druhých.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »