Hlavní strana > Astrologie > Kombinace Slunečního znamení a Luny > Slunce ve Štíru - Luna ve Vodnáři

Slunce ve Štíru + Luna ve Vodnáři


Charakteristika

Toto je chimérická a idealistická polarita Slunce a Měsíce. Máte výraznou hrdost a přikládáte velkou váhu intelektuálním a uměleckým výkonům, takže váš puntičkářský duch může najít vyjádření v nějaké vznešené podobě uměleckého projevu. Jste silný a nezávislý myslitel, dobrý student, který dokáže využívat svůj duševní potenciál a názory k řešení intelektuálních a sociálních problémů, a proto budete pravděpodobně značně ovlivňovat názory lidí kolem sebe. S určitými aspekty může být váš záběr a vliv velmi široký. Je zde jistá netolerantnost vůči rozdílným názorům, kterou se vám daří skrývat, protože věříte v toleranci.

Máte rádi lichotky, a pokud jste obchodník, budete pravděpodobně vedoucí pracovník obklopený přisluhovači, jimiž pohrdáte. Ale toto je jen jeden z rozporů vaší povahy. Máte rádi nekritický obdiv, ale pokud nejste v hloubi duše přesvědčeni, že si ho zasloužíte, nechováte žádnou úctu k těm, kteří vám tleskají. Máte ovšem tak silnou osobnost, že lidé instinktivně přijímají vaše názory. Musíte si dát pozor, abyste si nezvykli hovořit autoritativně v očekávání, že s vámi lidé budou souhlasit, protože tu a tam někdo „propíchne bublinu vašeho ega", samozřejmě k vašemu velkému překvapení.

Pod veškerou vnější jistotou jste velmi citlivý člověk, něžný a milující, s velkou potřebou vlídnosti. Máte bujnou fantazii, reálný smysl prožívat frustrace a životní tragédie, jak vlastní, tak cizí, a jste schopni litovat sami sebe a upřímně soucítit i s druhými, přestože jste rezervovaní a hned tak nevyjadřujete soucit nebo jiný hluboký cit. Rozumově jste dosti obratní; citově se často nedokážete vyjádřit a přátelé a milenci vás musí brát tak, jak vás znají, dokud důvěrně nepoznají vaše nitro. Na citlivé lidi budete pravděpodobně působit chladným dojmem, ale pokud se vám dostanou pod kůži, budou pravděpodobně dosti překvapeni.

Vaše cíle, pokud je přidržíte při zemi a dáte jim realistickou podobu, vás dovedou daleko, ale jestliže zůstanou v oblasti možnosti nebo fantazie, vyvolají pocit frustrace a nespokojenosti.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »