Slunce v Panně + Luna v Raku


Charakteristika

Jste rezervovaní, sentimentální a přirozeně plaší, i když s léty přibývá sebedůvěra. Nepřekonáte ovšem jistou zdrženlivost v chování a lpění na společenských konvencích. Máte v sobě roztomilost a šarm, které vaše plachost a citlivost možná příliš šikovně skrývá. Žijete podle nějakého kódu, založeného obvykle na konvencích daného prostředí, ale čas od času (a někdy dokonce velmi rychle) jej měníte, aby vyhovoval vašim novým záměrům. Jste velmi defenzivní a díky psychické obratnosti si dokážete vymyslet důvody a omluvy proč to, co děláte, je v pořádku, i když to u druhých třeba příkře odsuzujete.

Když nějak sestoupíte z vyšlapané cesty, nečiníte tak z přesvědčení, že děláte to, co byste měli, nýbrž s vědomím hříchu. Když jsou ve hře vaše city a když se bráníte, dokážete být nelogičtí a musíte mít možnost dostat se ze svých prapodivných nálad, jak nejlépe umíte. Vaše citlivost nachází úkryt v jakémsi vnitřním brnění, kde jsou rozum i emoce na ni krátké, a jakmile se obrníte ve své ulitě, jedině vy sami se z ní zase dokážete dostat ven.

Jste láskyplní a něžní, ale trochu odtažití, spíše z plachosti než z hrdosti, protože hluboko v srdci jste skutečně velmi společenští, a když si popustíte uzdu, dovedete oživit každý večírek - ale z této veselosti můžete najednou a zcela bezdůvodně dostat špatnou náladu. To má pravděpodobně fyziologické příčiny, protože vaše vitalita není příliš odolná a nervozitou se rychle vyčerpáte. Velmi úzkostlivě dbáte na zdraví, diety a máte k tomu dobrý důvod, přestože to ve vás může vyvolat afekt a sklon k hypochondrii, to pokud se začnete litovat. Milujete pozornost a jste schopni si hrát na nemocného, abyste si ji získali.

V lásce jste něžní, věrní a oddaní. K lidem, s nimiž se setkáváte, jste střídavě příliš podezíraví a příliš důvěřiví, váš úsudek je založen na emocích. Co do duševna, jste hbití, chytří, obratní a přizpůsobiví, s pohotovým chápáním detailů a se schopností zabývat se hned několika věcmi nebo pracemi najednou. V práci jste temperamentní, vykonáváte ji spíše nárazově než se soustředěným úsilím. Nejlépe uspějete v soukromé, nevůdčí práci tvůrčího rázu. Jste plni nápadů a dokážete je vyjádřit, což je přínosem pro obchod.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »