Slunce v Panně + Luna v Panně


Charakteristika

Jste ovládáni a motivováni svými intelektuálními zájmy. Jste spíše věrní, něžní a sentimentální než romantičtí a můžete si vypěstovat velký zájem o záležitosti, týkající se domova. Hlavní hvězdou vašeho života je ale myšlení - jeho produkty, úspěchy a možnosti. Když uzavřete sňatek, bude to spíše z intelektuální spřízněnosti duší než kvůli čemukoli jinému; dokážete se sice velmi zamilovat, ale určitě ne do někoho s nižší inteligencí než máte sami.

Váš vytříbený smysl pro kompozici přerůstá až v intelektuální snobství, zároveň vás však chrání před stykem s lidmi s nižší inteligencí, protože máte velmi afektovaný vkus, co se týče lidí, oblékání, stravy a vybavení domova, a dokážete být nesmírně kritičtí, když je váš dobrý vkus něčím uražen. Tento striktní rozlišovací smysl ve vás vyvolává značnou konvenčnost, protože ať vás sebevíce přitahují intelektuální myšlenky radikálního či odvážného ražení, držíte se díky vrozené nechuti provokovat raději rovné a úzké cesty. Když se vás zmocní lidská slabost a prostě se musíte odchýlit od vyšlapaných chodníčků, činíte tak s nekonečnou opatrností a s úctou k pocitům jiných, a to tak, že si toho okolí pravděpodobně ani nevšimne.

Máte v sobě cosi z moralisty, ale váš smysl pro morálku je spíše společenský než abstraktní. Velice dodržujete zákon a řád, a když dospějete k závěru, že je třeba něco změnit, toužíte po postupné změně a podle pravidel hry. Nejste rozený revolucionář s ohněm v srdci a mečem v ruce. Důležitý je pro vás mír; žádná zásada nestojí za to, abyste za ni bojovali; pokud nejde prosadit zdvořilým a uctivým způsobem, tak raději nic. Toto postavení obvykle doprovází dobré vychování, pevné rodinné zázemí a oddanost tradicím.

Nejste rozeným vůdcem a nikdy za žádných okolností byste se neměli snažit jím stát. V každém podniku, který povedete, budou značné nesrovnalosti hlavně kvůli vaší konzervativnosti a slušnosti, která až příliš dobře chápe stanovisko druhé strany a vyvolává ve vás nejistotu, co se vašich vlastních plánů týče. Na druhé straně, až obdivuhodně přesně vykonáváte příkazy jiných a jste nesmírně cenění ve významném podřízeném postavení, které závisí na řídící práci druhých, nebo v nezávislých činnostech bez potřeby vedení - odborných či uměleckých kruzích. Pro vaše výtvory je charakteristická pečlivost, přesnost a bezchybnost, takže se odvážnějším jedincům mohou zdát chladné a vyumělkované, ale v jádru jsou výborné, obdivuhodně vkusné a pečlivě provedené.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »