Slunce v Panně + Luna v Býku


Charakteristika

Toto je jedno z vynikajících postavení pro štěstí v životě. Zřídka vás totiž budou trápit materiální problémy, přestože si zbytečnou nervozitou můžete přivodit dosti starostí. Nějakým způsobem je o vás vždy pečováno a pravděpodobně díky dědičným vlivům můžete vstoupit dokonce na značně vlivnou pozici. Bez kvadratur a opozic se Sluncem nebo Měsícem toto ovšem není ambiciózní postavení a vy máte sklon odpočívat v luxusu, v pohodě a vést spíše spokojený a harmonický, než vzrušující a progresivní život.

Jste přirozeně nedbalí (což se může projevit ve sklonu k tloustnutí!) a vaše žoviální povaha si rychle získává přátele, obvykle mezi bohatými nebo vlivnými lidmi. Toto je spíše postavení dědičné prestiže než vlastních výkonů, protože touha po pokroku, buď v důsledku ekonomické potřeby, nebo osobní touhy se příliš nevyvíjí. Pravděpodobně jste užitečný, konvenční, stabilní občan, který žije v blahobytu, nebo je o něj alespoň dobře postaráno; jen mírně se zajímáte o intelektuální a umělecké záležitosti.

S určitými aspekty se objeví podpora dynamičnosti, přestože ani zde není příliš podporována tvůrčí činnost. Obdivujete umělce a spisovatele a můžete je oslavovat (především pokud jsou úspěšní), ale jste spíše vděčným a inteligentním publikem, které umění potřebuje, než abyste sami byli součástí tvůrčího procesu. Můžete být majitelem galerie, opery, divadla nebo podporovat nějakého slibného mladého umělce, který má to štěstí, že vás zaujal.

V lásce jste stálí a věrní spíše než vášniví a pravděpodobně jste v mládí prožili jen málo nepříjemných zkušeností. Hodně věcí považujete za jisté a jste dosti objektivní. V obchodě i v osobním životě vás charakterizuje spíše rozum než odvaha, vaše obchodní počínání poběží hladce a bez vzrušení, protože se držíte konzervativní cesty, kde se nenachází úskalí.

Jste chráněni před méně příjemnou stránkou světa a svět se vám zdá být dosti dobrým místem k životu. Máte užitek z konzervativních obchodních praktik, dosahujete uspokojení spíše díky harmonickému než dobrodružnému milostnému životu. Budete celkem spokojení, když bude svět kráčet volným krokem až do konce vašeho života, který může být díky zdravé konstituci dosti dlouhý.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »