Hlavní strana > Astrologie > Kombinace Slunečního znamení a Luny > Slunce ve Vahách - Luna ve Štíru

Slunce ve Vahách + Luna ve Štíru


Charakteristika

Nezávislost myšlení a jednání, uvažování i vyjadřování, jsou výraznými rysy vaší povahy. Jste čilí, máte pronikavou a vstřebávající zvědavost, takže se snadno učíte, jste pohotoví a předčasně vyzrálí. Děláte ve světě rychlé kroky kupředu a je pro vás charakteristická velká ctižádost, jejíž následování je pro vás přímo niternou potřebou. Máte zájem o dalekosáhlé obzory - ideje, filozofie, umění a vědu - a z toho důvodu si pravděpodobně vyberete spíše uměleckou než obchodní dráhu. Zajímáte se o duše lidí - co udělali a co mohou udělat - a vaše úcta k vlastní osobě má pevné kořeny v úctě k vlastním duševním schopnostem. Tím či oním způsobem si budete „vydělávat znamená spíše myšlenkami než těžkou fyzickou prací, a to buď v literatuře, vědě, nebo politice.

V každém případě jste radikálně založení, straníte změnám, pokroku a novotám. Jste svou podstatou rebel a vždy budete tam, kde probíhá bitva „mozků nebo myšlenek"; s velkou pravděpodobností budete stranit menšině. Jste horlivý polemik, protože myslíte s naprostou přesností a vyjadřujete se tak, abyste nezanechali ani stopu pochybností o svém názoru. Máte v sobě zvláštní druh taktu, ale nesnášíte nerozhodnost a servilnost a takovým lidem řeknete své mínění zpříma do očí, jakmile k tomu budete mít vhodnou příležitost. Neradi zraňujete city jiných, ale raději budete riskovat urážku, než abyste opustili cestu pravdy, o níž jste přesvědčeni.

Horlivě hájíte podstatu věci, kdekoli ji najdete, a zastáváte se nových nebo prohraných záležitostí až s fanatickou horlivostí. Jste fanatik v lásce, náboženství, intelektuálních nebo uměleckých směrech či v politice. Citově jste vášniví a intenzivní, a přestože jste přesvědčeni o své soběstačnosti, ve skutečnosti soběstační vůbec nejste a uděláte nejlépe, když si za partnera vyberete někoho, kdo bude mírnit vaši horlivost, i když vás pravděpodobně zrovna nenadchne pomyšlení, že vůbec někoho potřebujete. Jste nezávislí a pravděpodobně povedete své přátele a milence na cestě životem s veselými písněmi na rtech a v tanečním rytmu.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »