Slunce v Býku + Luna v Raku


Charakteristika

Máte citlivou povahu, snadno se urazíte a pravděpodobně vás velmi rozčilí skutečné nebo domnělé ignorování nebo urážky. Žhavě milujete a trvale nenávidíte, přestože velmi dobře tajíte svoji nelibost, to proto, že ovládáte jakousi ochrannou diplomacii, která ostatním znesnadňuje zjistit, jaký je váš skutečný postoj nebo o čem přemýšlíte, ať v osobních či obchodních záležitostech. Jste nebezpečný nepřítel nebo protivník, protože měníte postavení a taktiku podle toho, jak to odpovídá vašim úmyslům, a objevujete se náhle bez varování z boku, zatímco má vaše oběť plné ruce práce s ochranou svého předvoje.

Vaše ctižádost je hluboká a osobní, těsně souvisí s vaší marnivostí. Vaše zdánlivá sebejistota je pouze povrchová a pod ní (pokud nemáte Měsíc v kvadratuře nebo opozici se Saturnem) jste nervózní jako mládenec na první schůzce. Ale navzdory tomu všemu pravděpodobně dosáhnete s pomocí diplomacie a uvážlivého využívání vlivu nějakého autoritativního postavení, přestože nejste skutečný vůdčí typ. Vaše schopnost usmířit všechny strany způsobuje, že se jevíte slabí, i když znáte vlastní názor a víte, co chcete. Naučte se zaujmout postavení, i když stojíte proti jednotlivci nebo skupině, protože jinak bude váš nesporný úspěch spočívat na pohyblivém písku.

Potřebujete bezpečí a vyžadujete stabilizující vliv domova. Muži i ženy této kombinace prožijí nejlepší období po sňatku, i když se často usadí dosti pozdě. Musíte v sobě rozvíjet rozhodnost spíše než tvrdohlavost, otevřenost spíše než diplomacii. Nadměrná diplomacie se může zvrhnout ve slabost a příjemné způsoby v nespolehlivost; stejně jako uhýbání před důležitými záležitostmi se může proměnit v nedostatek přesvědčení. Zaujměte jasné stanovisko a sneste kvůli němu i kritiku; občas totiž přímo potřebujete pořádnou hádku. Naučte se, když víte, že jste v právu, neustoupit ani o píď. Dokážete tak snadno pochopit hledisko druhého bez ohledu na to, že to poněkud rozloží vaše vlastní mínění. Přimějte občas k ústupu i druhé, jinak budete nakonec sami přitlačeni ke zdi.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »