Slunce ve Lvu + Luna v Býku


Charakteristika

Jste silná a jasnovidná osobnost, vidíte věci v jejich velikosti se značnou mírou praktického idealismu a tvrdohlavosti, což vám přináší úspěchy v obchodním podnikání, které vyžaduje předvídavost, odvahu a vůdčí schopnosti. Nikdo nikdy nepochybuje o vašem stanovisku, a přestože se občas dopouštíte chyb v úsudku, jste stejně důrazní, když nemáte pravdu, jako když pravdu máte.

Jste svéhlaví a nemáte vrozený diplomatický takt; můžete se sice naučit držet jazyk za zuby, ale není vám to shůry dáno. Máte sklony vyjadřovat své názory za každých okolností - řídíte se totiž heslem, že „pravda vítězí" -, a když to, co říkáte, není pravda, je to způsobeno spíše nepřesností než zlým úmyslem. Jste krajně čestní, ale jste schopni uvěřit tomu, co vyhovuje vašim představám a vašim momentálním předsudkům, které mohou být dosti nezvratné. Proto pravděpodobně budete plýtvat úsilím na „boj s větrnými mlýny" tam, kde by taktnější člověk přijal kompromis,. Vaše bezúhonnost bude zřídkakdy zpochybňována, stejně jako vaše moc nad lidmi. Ale váš cit a úsudek bude zpochybňován často, dokud se nenaučíte, že nemůžete přimět hory, aby k vám přicházely, a že často nemístným zdůrazňováním děláte z komára velblouda. Když zdokonalíte svůj smysl pro proporce a naučíte se spolupracovat se svým okolím, zaručí vám vaše dynamická povaha a značná upřímnost zaslouženou odměnu a uznání.

V osobních záležitostech stojí tatáž hrdá nepružnost v cestě vašemu štěstí, jste schopni se přít s někým, koho skutečně milujete, jen kvůli chvilkovému rozmaru, protože jste přesvědčeni, že se jedná o princip. Vaše hrdost strádá, když jsou zraněny vaše city; dokážete zarytě mlčet, tvářit se povýšeně a dovádět tím ostatní k šílenství. Když nejste v takovém rozpoložení, jste veselý a výřečný společník, ale vaše nálady jsou vrtkavé, tíživé a těžko se z nich dostáváte.

Váš rozum je podřízen vašim citovým a tělesným dispozicím a vaše intuice, dobrá i špatná, vás bude ovládat v mnohem větší míře než rozumové argumenty. Věříte tomu, čemu chcete věřit, a proto vaše duševní procesy následují vaše přání, dokážete si totiž najít logické důvody, proč děláte to, co chcete, a s některými aspekty moci a úspěchu můžete přimět ostatní, aby se podřídili vaší vůli. S určitými aspekty jsou duševní síly větší a logičtější, ale stále dosti závisí na vašich intuitivních a citových předsudcích.
Zjištění postavení Slunce a Luny
Na území České a Slovenské republiky lze využít následující formulář.

Den narození
Čas
:

Sluneční znamení - Luna

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »